Streda, 26 Jún 2024

logo lumentv 330

Návšteva stanice mladých prírodovedcov

Dňa 19.4.2023 sme sa s našimi klientmi zúčastnili exkurzie v areáli Stanice mladých prírodovedcov v Trebišove. Každý v Trebišove pozná túto stanicu pod názvom Mičurinka.

Mohli tam vidieť domáce zvieratá ako sú kozy, ovce, barany, kone, ale aj exotické vtáky ako papagáje a iné. Svojou krásou náš očaril aj bažant strieborný a bažant zlatý, ale aj páv, ktorý pred nami pyšne rozprestrel svoje krásne perá.

Po ukončení prehliadky sme si posedeli na lavičkách, občerstvili sa vodou a poniektorí sa vyšantili na hojdačkách. Páčili sa nám aj kvietky a malé stromčeky posadené v kvetináčoch, ktoré sa neskôr budú vysádzať do voľnej prírody.

Počasie nám prialo, tak sme sa rozhodli naspäť vrátiť pešo a vychutnať si krásy nášho rozľahlého mestského parku. Ešte jedna prestávka pred Vlastivedným múzeom a už sme zamierili rovno do nášho zariadenia, kde klientov čakal obed.

Z tohto dňa si odniesli príjemné zážitky, videli naživo zvieratká a rôzne rastliny a zároveň urobili niečo pre svoje zdravie pohybom na čerstvom vzduchu.

 

Spracovala: Silvia Hatráková