Nedeľa, 27 November 2022

Maľovanie kraslíc

Vajíčko bolo už odpradávna symbolom plodnosti, úrody, života, vzkriesenia, životnej sily a návratu jari. K veľkonočnej výzdobe preto neodmysliteľne patria vajíčka a kraslice.

V našom zariadení sa dňa 6. apríla uskutočnila akcia „Maľovanie kraslíc". Najskôr sme naaranžovali stôl s veľkonočnými dekoráciami, ktoré vyšli z rúk našich šikovných klientov. Každý klient si mal možnosť vybrať, akým spôsobom vajíčko vyzdobí. Jedna skupina pracovala so servítkovou technikou, ďalšia lepila škrupinky a čipky na kraslice. Menej smelší si vyskúšali servítkovú techniku na vopred vyrezané vajíčko z kartónu. Kraslice zdobili podľa inštruktáže a usmernení pracovníkov na rozvoj pracovných zručností a inštruktorov sociálnej rehabilitácie. Všetci sa usilovne pustili do tvorenia a výsledok bol skvelý. Hotové kraslice si zobrali na skrášlenie svojich izieb a na spríjemnenie nadchádzajúcej veľkonočnej atmosféry. Všetci odchádzali z tohto stretnutia dobre naladení, spokojní sami so sebou.

Svoje zručnosti, jemnú motoriku a kreativitu klienti majú možnosť rozvíjať a zdokonaľovať každý štvrtok v týždni na „Tvorivej dielni s Danielou", kde vyrábajú malé dekoračné výrobky na aktuálne témy.

Vypracovala: Daniela Lopatníková

Zmluvy, objednávky a faktúry sú zverejňované na stránke zriaďovateľa

ksk logo nove