Nedeľa, 01 Október 2023

logo lumentv 330

Opri sa o mňa

V nedeľu 5.9.2021 sme sa vybrali s našimi klientmi autobusom do Prešova, kde sa konal krásny 9. ročník benefičného podujatia pre osoby s mentálnym postihnutím.

Počasie bolo nádherné a tak sme si užili atmosféru na amfiteátri. Pri vstupe každý účastník dostal tričko s názvom ,,Opri sa o mňa."

V rámci podujatia sa naši klienti zapojili do pripravených sprievodných workschopov, ktoré boli veľmi poučné a zábavné – zumba , maľovanie na plátno a drevo, výroba šperkov, maľovanie na ruky, maľovanie tričiek, servítková technika, enkuastika – maľovanie horúcim voskom.

Tí šikovní si odtiaľ odniesli krásne vymaľované tričká, obrázky vyrobené enkaustikou a tí najodvážnejší si dali namaľovať obrázky na ruku.

Na zumbe s Jankou sme si zatancovali, aj trošku zacvičili. Hneď na to vystúpila skupina Gladiátor a Lukáš Adamec. Čerešničkou na torte boli naši obľúbení Kandráčovci. Títo chlapci nenechali sedieť nikoho, roztancovali všetkých prítomných.

Na záver podujatia sme sa zapojili do súťaže o najkrajší vyrobený transparent a ,,mávatko". Vyrobili sme si toho až- až, preto aj naši klienti neodišli bez darčekov. Ani my sme neprišli s prázdnymi rukami a pre všetkých zúčastnených sme mali vlastnoručne vyrobené darčeky. Klienti mali nesmiernu radosť z toho, že aj oni mohli niekoho obdarovať.

Lenže všetko pekné sa musí raz skončiť, tak aj my sme sa museli vybrať domov, ale s krásnymi a nezabudnuteľnými zážitkami. Dúfame, že táto ťažká doba sa skončí a my si to zopakujeme zas. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník....

Spracovala: Viktória Borňaková