Utorok, 16 August 2022

Bohemiou po Domaši

Letná sezóna je v plnom prúde, opatrenia, obmedzujúce voľný pohyb klientov sa uvoľnili a my sme preto využili príležitosť a naplánovali sme si 26.07.2021 jednodňový výlet – plavbu loďou Bohemia po Veľkej Domaši.

Záujem o výlet bol veľký, preto sme si objednali veľký autobus. Týždeň pred výletom si už niektorí chystali uteráky a plavky, aby sa mohli v Domaši aj vykúpať. V deň výletu sa naši klienti skôr naraňajkovali a športovo oblečení, v jednotných žltých tričkách, už natešení čakali pred zariadením na príchod autobusu. Cestovanie autobusom bolo veselé a príjemné, ale hlavne nebolo veľmi dlhé.

Po príchode na Domašu sme všetkých oboznámili s programom dňa, porozhliadli sme sa po krásnej prírode v okolí vodnej nádrže, zakúpili rezervované lístky, odfotili sme sa pri soche morskej panny a plní očakávania sme nastupovali na loď, ktorá nás už čakala pri brehu. Niektorí sa rozhodli ísť hore na loď, aby ich mohol príjemne ovievať letný vánok, iní zostali v podpalubí lode pri dobrej kávičke. Nikto však neprišiel o výklad, ktorý návštevníkom počas plavby loď ponúka. Všetci sme sa mali možnosť dozvedieť, že vodná nádrž vznikla zatopením okolitých obcí, ktoré kultúrne pamiatky sa im podarilo zachovať, ale aj to, ako fungovali výletné lode za bývalého režimu. Zistili sme, prečo sa loď, ktorá z Domaše odišla, potopila, čo jej prinieslo smolu, ale aj to prečo loď Bohemia nedostala nové meno po príchode na Domašu. Podrobný výklad bol v priebehu plavby príjemne dopĺňaný hudbou z obdobia, ktorého sa výklad práve týkal a mnohým z nás tak pripomenul to, či iné obdobie našej histórie. Počasie nám prialo, slniečko krásne svietilo a po viac ako hodinovej plavbe sme vystúpili na breh.

Keďže bol čas obeda, naše kroky viedli do reštaurácie, kde sme mali zabezpečený chutný obed. Popoludní sme zamierili k pláži, kde si poniektorí mali možnosť popoludní odpočinúť, ale iní si to namierili rovno do vody. V neskorých popoludňajších hodinách sme sa plní nových nevšedných zážitkov naolovrantovali a pobrali k autobusu. Cesta domov nám pri dobrom speve ubiehala veľmi veselo a rýchlo. Domov sme však prišli príjemne unavení a dali sme si záväzok, že podobný výlet s nevšedným zážitok si naplánujeme aj na budúci rok.

Spracovala: Mgr. Kolesárová

Zmluvy, objednávky a faktúry sú zverejňované na stránke zriaďovateľa

ksk logo nove