Nedeľa, 07 Jún 2020

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

7. Čitateľský maratón

Každoročne v marci organizujeme v našom zariadení celodennú akciu, ktorú sme nazvali Čitateľský maratón. Dňa 21.03.2019 sa v našom zariadení organizoval v poradí už 7. čitateľský maratón.

Do čítania sa zapojili klienti, ktorí vo voľnom čase veľmi radi čítajú knihy a nechýbali aj vďační poslucháči. Klienti čítali od 10.00 hod. do 11,00 hod. a od 13,00 h do 14,15 h bez prestávky. Akcia sa konala v priestoroch našej jedálne. Počas čítania sa klienti mohli občerstviť čajom, kávou či vodou a pochutnali si na sladkom pečive.

Milovníci čítania vedia, že kniha má v živote človeka nenahraditeľný význam. Rozvíja našu fantáziu, pomáha nám získavať nové informácie a poznatky, je naším kamarátom vo voľných chvíľach, ktorý nám pomáha rozoznávať hodnoty a rozlišovať dobro a zlo.

Cieľom akcie bolo zapojiť čo najväčší počet prijímateľov sociálnej služby, ako aj motivovať prijímateľov k čítaniu kníh, rozvíjaniu ich fantázie a k pravidelným návštevám knižnice. Všetci odchádzali s pocitom príjemne stráveného dopoludnia. Klienti sa zhodli na tom, že sa už teraz tešia na jeho ďalšie pokračovanie.