Nedeľa, 14 Júl 2024

logo lumentv 330

Valentínske fašiangy

Fašiangy predstavujú obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Sú symbolom veselosti, zábavy, hodovania a pitia. Dobrá zábava a výborné jedlo nesmú chýbať ani na jednom stole. A túto tradíciu neporušilo ani vedenie nášho zariadenia LUMEN- ŠZ, ZpS a DSS Trebišov, ktoré s podporou poslanca NR SR Ing. Róberta Puciho a ďalších sponzorov, zorganizovalo 9. februára 2016 túto fašiangovú zábavu. My sme jej dali prívlastok "valentínska", keďže sa konala tesne pred sviatkom svätého Valentína.

Na akcii nechýbal bohatý kultúrny program. Tento raz to bola ženská folklórna skupina Tokaj z Veľkej Tŕne. Folkloristi si pre našich klientov pripravili nielen krásne piesne, ale aj chutné makovníky, orechovníky, koláče, pagáče a dobré vínko z ich preslávených tokajských viníc a pivníc.

Výbornú atmosféru navodilo hudobné a spevácke duo Ladislav Feterík (náš zamestnanec) a Karol Kucharčík, ktorí aj zaspievali a aj zahrali všetkým zúčastneným do tanca.

K dobrej zábave neodmysliteľne patrí aj dobré jedlo. Tým boli po domácky vyrobené jaterničky a klobásky. Nezabudli sme ani na sladký zákusok.

Ďalším spestrením tejto akcie bola, ako to už tradične býva, aj bohatá tombola. Každý klient, ktorý sa zúčastnil fašiangovej zábavy, dostal zlosovateľný lístok a tak aj rovnakú šancu vyhrať niektorú z 5. cien.

Za to, že sme mohli túto akciu zorganizovať, patrí poďakovanie naším sponzorom, ktorými boli: Ing. Róbert Puci, BFR Trebišov, Tatrans Trebišov a p. Jacko - Sečovce .