Streda, 26 Jún 2024

logo lumentv 330

Botanická záhrada Košice a Herľany

 

Ráno 22. 6. 2011 sme spolu s desiatimi klientmi nášho zariadenia nastúpili do dvoch služobných áut a vybrali sme sa splniť si dávno plánovaný výlet do Botanickej záhrady v Košiciach.
Mali sme možnosť pokochať sa pohľadom na bohatú zbierku tropických a subtropických rastlín a exotickú krásu kvitnúcich kaktusov. Ale asi najväčší zážitok sme mali v jednom z menších skleníkov, kde sa nám naskytol úžasný pohľad. Motýle rôznych veľkostí a tvarov lietali okolo nás. Škoda len, že ešte neboli všetky vykuklené.
Návštevou botanickej záhrady sa náš výlet nekončil. Klienti si pri fontáne v centre Košíc pochutnali na chutnom obede, ktorý im do balíčka na cestu nachystali pracovníci kuchyne. V krásnom letnom popoludní ich veľmi príjemne občerstvila aj vynikajúca zmrzlina.
I keď neskôr začalo trocha poprchávať, nikomu sa nechcelo ísť domov. Preto sme sa rozhodli omrknúť ešte Herľanský gejzír. Hoci sme nestihli erupciu gejzíru, záver dňa bol veľmi príjemný.
Krásne zážitky zachytené na fotografiách sú dôkazom toho, ako taký perfektný výlet to bol. Domov sme sa vracali všetci príjemne unavení, avšak už plánujeme ďalší výlet. Kde to bude, to sa ešte uvidí.