Nedeľa, 01 Október 2023

logo lumentv 330

Plníme sny našim klientom ......

Do nášho zariadenia len prednedávnom bola prijatá p. Eva Balogová . Mladá, pekná a veľmi príjemná žena , s ktorou sa život skutočne nemaznal.
V detstve , až do svojich 13. rokov , vyrastala u svojej starej mamy. Tam jej vlastnú mamu , sestru , ale aj kamarátku nahrádzala mamina sestra p. Helenka.
Ako by to ešte nebolo málo, keď sa vydala, smola sa jej lepila na paty ďalej. Manžel jej zakazoval stýkať sa s rodinou a tak ich stretnutia boli len tajné . Tak, aby o tom nikto nevedel. Napriek tomu si žila svoj vlastný život a mala tri pekné deti. Po narodení štvrtého dieťaťa, najmladšej dcéry, sa u nej začali objavovať vážne zdravotné problémy a pred niekoľkými rokmi jej lekári diagnostikovali veľmi závažné neurologické ochorenie – sklerózu multiplex.

Od tej chvíle sa pani Eve život zdal chvíľami až neznesiteľný. Výrazne sa zhoršil jej vzťah s manželom, ktorý ju psychicky aj fyzicky začal týrať. Jej ochorenie spôsobilo, že sa dnes pohybuje jedine pomocou invalidného vozíka a jedinou jej oporou v živote sú pre ňu jej deti a jej sestra, ktorá jej pomáhala vo chvíľach, keď jej bolo najťažšie a pomáha jej dodnes. Zhoršila sa im finančná situácia a v dôsledku toho začali narastať aj dlhy na nezaplatenom nájomnom. Manžel sa nakoniec rozhodol skončiť svoje trápenie . Siahol si na život a pani Eva ostala na svoje problémy sama. Avšak ani v týchto najťažších chvíľach ju nenechali samu jej najstarší syn Robert a teta Helenka, ktorá sa o ňu jeden celý rok starala.

Keď pani Eva nastúpila do nášho zariadenia, zdôverila sa nám, že má jeden veľký sen a tým snom je pozvať svoju tetu Helenku do Pošty pre Teba a prostredníctvom kamier, pred divákmi, sa jej chce poďakovať za všetko, čo pre ňu v živote urobila a ešte aj robí. Keďže je však na invalidnom vozíčku, nedokázala by to bez pomoci iných ľudí.. Chceli sme jej pomôcť prekonať aspoň túto technickú prekážku, ktorou bolo dostať sa do Bratislavy tak, aby nemusela prosiť rodinu. Vtedy by to už nebolo prekvapenie.

14.10.2007 sme pod rúškom značného utajenia vyštartovali v nočných hodinách do Slovenskej televízie v Bratislave, na natáčanie zábavnej relácie Pošta pre Teba. Aj napriek tomu, že táto cesta bola pre p. Evu veľmi dlhá a do značnej miery aj namáhavá, držala sa skutočne statočne a my sme boli radi . že sa nám podarilo splniť p. Eve jeden z jej snov – poďakovať sa tým, ktorí jej v živote najviac pomohli.