Utorok, 25 Jún 2024

logo lumentv 330

Kolesami na zákusok

Určite nikoho neprekvapí, ak sa povie, že na zákuskoch si každý rád pochutná. Preto dňa 21.8.2023 sa v našom zariadení konalo posedenie pri zákuskoch.

Pôvodne sme sa na zákuskoch mali pohostiť v miestnej cukrárni. Chceli si vyjsť s klientami, ktorí sú odkázaní na invalidný vozík, na vychádzku , aby neboli stále len v zariadení, ale aby zo svojho vozíčka uvideli naše okresné mesto, aby postretali známych ľudí a aby si posedeli v tradičnej cukrárni. Avšak kvôli vysokým teplotám sme túto akciu boli nútení zrealizovať v areáli nášho zariadenia pod altánkom.

Ako hovorí aj výrok „Keď nepríde Mohamed k hore, musí hora k Mohamedovi."

Zákusky sme zakúpili z miestnej cukrárne a doniesli priamo do zariadenia, kde sme si na nich s chuťou pochutnali pod korunami stromov, v našom krásnom areáli.

Okrem zákuskov sme mali zabezpečené aj niečo slané pod zub a ako inak, bol dodržaný aj pitný režim a to v podobe sladkej vody. Okrem pohostenia naši prijímatelia mali možnosť vzájomne sa porozprávať, zaspomínať si na staré dobré časy a samozrejme aj zaspievať si obľúbené ľudové piesne.

Už teraz sa tešíme na ďalšie sladké potešenie a dúfame, že počasie nám to umožní.

Spracovala : PhDr. Klaudia Halasová