Piatok, 19 Apríl 2024

logo lumentv 330

Cestou grófa Júliusa Andrássyho

Dňa 26.8. 2022 sme sa s našimi klientmi zúčastnili akcie „Cestou grófa Júliusa Andrássyho", ktorá sa konala v rámci celotýždňového podujatia „Dni mesta Trebišov." Tejto krásnej akcie sa zúšastnilo celkom 12 našich klientov.

Najskôr sme išli ku gréckokatolíckemu kostolu, kde sme sa zaregistrovali a dostali štartovacie čísla. Ešte pred štartom sme sa zastavili na Mariánskom námestí pred Morovým stĺpom a tiež pred rímskokatolíckym kostolom, kde sme klientom prečítali niečo o histórii týchto pamiatkových skvostov.

A tak sme mohli začať našu cestu cez hlavnú bránu do parku. Naše kroky viedli k mauzóleu, ktoré bolo sprístupnené verejnosti, kde je pochovaný gróf Július Andrásyy, jeho manželka Katarína a syn Teodor a odtiaľ sme sa popri rybníku premiestnili ku kaštieľu rodu Andrássyovcov.

Naša trasa končila príchodom do cieľa, kde klienti dostali medaily za účasť a taktiež ľahké občerstvenie. Po krátkom oddychu sme na lavičkách počkali na vystúpenie speváka Petra Paula Pačutu, ktoré sa našim klientom veľmi páčilo.

Po tejto slnečnej prechádzke našim krásnym mestským parkom a príjemnej hudobnej zábave sme sa spokojne vrátili do nášho zariadenia. Opäť bol za nami jeden úžasný krásny deň, na ktorý nám zostanú pekné spomienky.

Spracovali:
Silvia Hatráková
Daniela Lopatníková