Utorok, 16 August 2022

Výlet za exotickými motýľami

Po dvojročnej pandemickej prestávke nás slnečné lúče lákali von do prírody a tak sme si naplánovali jednodňový výlet 30.05.2022 do Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach.

Cesta do Košíc bola veľmi zaujímavá. Na Dargovskom priesmyku sme mali možnosť spraviť si prestávku a pofotiť sa pri pamätníku Oslobodenia a víťazstva, ale naším hlavným cieľom bola Botanická záhrada UPJŠ, preto sme v ceste pokračovali.

V miestnej botanickej záhrade sa konal už 13. ročník výstavy pod názvom „Motýle exotických trópov." Tu sme videli približne 100 druhov motýľov rôznych veľkostí, ktoré vyletovali zo svojej kukly a vytvárali tak krásnu scenériu pestrých nevídaných farieb. Okrem nádherných exotických motýľov sme mali možnosť poprechádzať sa nielen po skleníkoch. V krásne upravenom vonkajšom areáli sme videli expozíciu kvitnúcich aj nekvitnúcich tropických a subtropických rastlín, ale aj mini zoologickú záhradu s domácimi zvieratkami.

Po návšteve botanickej záhrady sme sa vybrali aj do historického centra Košíc. Poprechádzali sme sa po hlavnej ulici, ktorá je plná kultúrnych pamiatok a nechali sa hladiť teplými slnečnými lúčmi.

Po prehliadke sme si sadli na malé občerstvenie – zmrzlinu, kávu a zákusok a porozprávali sme sa o tom čo sme videli a čo nás zaujalo najviac. Samozrejme každému sa páčilo niečo iné. Veď nie nadarmo sa hovorí „ Sto ľudí, sto chutí".

Po výlete, príjemne unavení ale spokojní, sme sa vrátili do zariadenia, kde nás už čakala výdatná večera. Takže opálení, naplnení novými zážitkami sme skonštatovali, že sme prežili krásny a zmysluplný deň.

Spracovala: PhDr. Klaudia Halasová

Zmluvy, objednávky a faktúry sú zverejňované na stránke zriaďovateľa

ksk logo nove